کود شیمیایی اوره 46% - Urea :

کود اوره یا کاربامید یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی NH2COONH4 می باشد. در دهه گذشته اوره به عنوان یک کود تقریباً جایگزین آمونیوم نیترات شده است.

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی اوره:
اوره به شکل بلورهای سفیدرنگی است که حاوی 46% نیتروژن است و به طور گسترده در صنعت کشاورزی به عنوان افزودنی خوراک حیوان و کود مورد استفاده قرار می گیرد. اوره یکی از پرمصرف ترین کودهای نیتروژن دار مورد استفاده در جهان می باشد و امروزه آسیا به خاطر مزارع برنج یکی از بزرگترین مصرف کننده های اوره می باشد. اوره از واکنش بین آمونیاک مایع و کربن دی اکسید در فشار بالا تولید می شود.
اوره را به صورت تجاری میتوان بعنوان ماده چسبنده یا به صورت گرانول خریداری کرد وگرانول ها بزرگتر سخت تر و مقاومت بیشتری نسبت به رطوبت دارند ودر نتیجه اوره به شکل گرانول ترکیب بهتر و مناسب تری برای ترکیبات کود هستند.اوره در خاک، هیدرولیز شده و به آمونیاک و دی اکسید کربن مبدل می‌گردد. آمونیاک حاصل از این فرایند، توسط باکتریهای موجود در خاک به نیترات اکسیده می‌شود، و در نتیجه می‌تواند توسط گیاه جذب گردد.

مزایای استفاده از کود اوره:
1- اوره بخاطر وجود 46% نیتروژن و تجزیه بالا به کاهش هزینه های حمل و نقل بیش از دیگر فرم های خشک شده نیتروژن کمک میکند بهطور کلی اوره نیتروژن بیشتری را با کمترین هزینه تولید می کند.
2- اوره نسبت به سایر اشکال کود نیتروژن باعث بهبود عملکرد محصول می شود.
3- اوره باعث کاهش میزان  تولید  آلاینده های محیط زیست می شود.
4- اوره برعکس نیترات خاصیت آتش سوزی و انفجار را ندارد و ذخیره سازی آن آسان است
توجه شود که اوره نباید با نیترات آمونیوم ذخیره شود زیرا این مواد زمانی که در تماس هستند، به سرعت آب را جذب می کنند.
5-اوره می تواند به عنوان کود جامد یا محلول و یا بصورت اسپری استفاده شود
6- اوره میتواند به هرنسبتی با سایرکوها ترکیب شود.

 معایب اوره :
هنگامی که اوره روی سطح خاک قرار می گیرد، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که اوره را به بی کربنات آمونیوم تغییر می دهد. آمونیاک به یک گاز تبدیل می شوده عنوان یک نتیجه از واکنش شیمیایی زمانی اتفاق می افتد که اوره به خاک اعمال می شود، این عمل هیدرولیز 3الی4 روز طول میکشد و در خاک هایی با pH بالا سریعتر اتفاق می افتد.اوره باید در طول فرایند کشت مصرف شود تا از دست رفتن آمونیاک جلوگیری شود.
اوره به راحتی می تواند به نیترات NO3 تبدیل شود. معمولاً در پاییز از اوره بدون آب (AA)استفاده می شود و به دلیل میکرو ارگانسیم های موجود به سرعت به نیترات تبدیل   نمی شود. نیترات اوره آمونیوم (UAN) در پاییز به علت سرعت بالا در نیتراته شدن و پتانسیل بالقوه برای از دست دادن آمونیاک توصیه نمی شود.
اوره و کودهای حاوی اوره را می توان به راحتی با آمونیاک فسفات و یا دی آمونیوم فسفات مخلوط کرد .
اوره نباید با سوپر فسفات ها مخلوط شود، مگر اینکه به زودی پس از مخلوط شدن آن اعمال شود. اوره با سوپر فسفات ها واکنش نشان می دهد، مولکول های آب را آزاد می کند و منجر به ایجاد مواد مرطوب می شود که برای ذخیره و اعمال سخت است.

پنج نکته برای استفاده از کود اوره:
موارد مصرف اوره:
1- اوره را می توان به محصولات ذرت، گندم زمستانه اعمال کرد یا هر دانه کوچک دیگری با این حال، این برنامه باید در فصول سرد سال  باشد. در دوره های گرم (60 درجه فارنهایت یا بالاتر)، اوره در تماس با مواد گیاهی، تمایل به آمونیاک را دارد.
2- اگر اوره را در تابستان به چمن ها اضافه کردید باید زمانی از کود اوره استفاده کرد که احتمال بارش باران زیاد باشد
3- اوره نیز میتوان بعنوان اسپری برخی محصولات مانند سیب زمینی،گندم،سبزیجات و سوبا استفاده شود.
 برای بسیاری از محصولات مقدار نیتروژن در در یک زمان نباید بیش از 20 کیلوگرم نیتروژن در هکتار باشد
4- برای گیاهانی که از خاک اسیدی برخوردارند اوره یکی از کودهای برتر برای خاک اسیدی است.
5- برای باغبانانی که محصولاتی مانند توت فرنگی ، زغال اخته و ذرت دارند مناسب است.
در حال حاضر از کود اوره برای مرکبات و برای زعفران به مقدار زیادی در کشور استفاده       می شود.

!WE Offer